SVEIKESNIS MAISTAS – GERESNIS GYVENIMAS
Posted by

SVEIKESNIS MAISTAS – GERESNIS GYVENIMAS

Praėjusią savaitę viešoji įstaiga „Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra“ kartu su Vietos veiklos grupe “Pajūrio kraštas” Vėžaičių konferencijų centre organizavo renginį apie vietines maisto tiekimo grandines „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“, kuriame buvo pristatyti sėkmingai veikiantys vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžiai ir diskutuota apie tai, kaip paskatinti ūkininkus drąsiau ieškoti galimybių pardavinėti produktus tiesiogiai galutiniam vartotojui.

Renginyje dalyvavusi Dr. Vilma Atkočiūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto profesorė, atkreipė dėmesį, jog vietos maisto produktai nėra populiarūs tarp vartotojų, pirmiausia, dėl palyginti aukštos kainos ir siauro asortimento, be to, juos sunkiau įsigyti, sugaištama daugiau laiko. Tuo tarpu prekybos centrai visada yra kažkur šalia ar pakeliui, tad savo patogumu jie nukonkuruoja vietos maisto augintojus ir gamintojus.

Atkočiūnienė sako, kad ūkininkams labai padėtų savivaldos organizacijos, bendruomenės – jos savivaldybės mastu galėtų skelbti savaitgalių muges, produktų pardavimo dienas, organizuoti viešąsias maisto tiekimo programas, sudaryti ir viešinti „maisto žemėlapį” – taškus rajone, kur galima įsigyti ūkininkų gaminamų produktų, šviesti vartotojus. Ūkininkai, savo ruožtu, turėtų visomis išgalėmis stengtis palaikyti produktų kokybę ir kreipti dėmesį į jų biologinę vertę.

Žemės ūkio ministro patarėja Giedrė Pupšytė pastebėjo, jog trumposios maisto tiekimo grandinės (iš ūkininko – tiesiai vartotojui) turi daug privalumų: tai pirminės produkcijos gamintojų konkurencingumo didinimas, vietos rinkos skatinimas, žemės ūkio įvairinimas, kokybiško maisto tiekimas į rinką.

G. Pupšytė, pabrėžė, kad klimato kaita yra didelė grėsmė visai Europai bei pasauliui, o pagrindinė to priežastis yra žmonių veikla. ES imasi atsakomybės ir turi naują Europos augimo strategiją (Europos žaliasis susitarimas), pagal kurią Europos ekonomika turi būti pertvarkyta į modernią, veiksmingai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje 2050 m. nebebūtų grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, ekonomikos augimas būtų atsietas nuo išteklių naudojimo ir nė vienas asmuo ir regionas nebūtų paliktas nuošalyje.

Taigi, galima daryti prielaidą, kad ekologiniai ar biodinaminiai ūkiai ateityje turėtų vis labiau klestėti.

Pertraukos metu augintojai ir gamintojai pristatė savo  ekologiškus produktus – buvo galima paragauti, įsigyti ir sužinoti apie produktų  auginimą ar gaminimą bei naudą organizmui.

Po pertraukos buvo pristatyti savaime susiklostę sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžiai.

Nuoširdus Plungės rajone gyvenančios vaistažolių, daržovių, uogų augintojos Vaivos Jundulaitės biodinaminio ūkio kūrimo istorijos pristatymas nepaliko abejingų. Pranešėja pabrėžė, kad bendradarbiaujant su kaimynais lengviau parduoti savo produkciją, taip pat išsisprendžia ir transportavimo problemos. Biodinaminio ūkio partneris – bitininkas Donatas Ambrutis žaismingai papasakojo kaip jam pavyko pritraukti klientus, kurie anksčiau tik pravažiuodavo pro sodybą.

Ne mažiau įdomi ir kito V. Jundulaitės verslo partnerio – sūrininko Arūno Normanto verslo pradžios istorija, kai, būdamas klaipėdiečiu, nieko neišmanydamas sugalvojo pradėti verslą kaime ir įsigijo ožkų.

Vėžaičių bendruomenės atstovas Vidmantas Gedvilas papasakojo, kaip Vėžaičių konferencijų centras nuo pat savo darbo pradžios sėkmingai bendradarbiauja su Brožių kaimo bendruomene, kuri teikia maitinimo paslaugas įvairiems renginiams: seminarams, konferencijoms, įvairioms privačioms šventėms.

Brožių kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Riaukienė plačiau pristatė Brožių virtuvės veiklos istoriją, akcentavo, kad trumpoji maisto tiekimo grandinė (daržovių augintojas Vidmantas Kerpė – Buivydų ekologinis ūkis – „Brožių virtuvė“ – Vėžaičių konferencijų centras) susiklostė savaime, nes bendradarbiaujant žymiai paprasčiau ir naudingiau veikti. Daržovių augintojas V. Kerpė, iš tos pačios Vėžaičių seniūnijos, pademonstravo kokias daržoves augina, atsakė į renginio dalyvių klausimus.

Įdomiai ir išsamiai savo ekologinį ūkį ir gaminamą produkciją pristatė ūkininkė Daiva Buivydienė.

MB „DAIGAS LT“ projektą, kuris įgyvendintas Kelmės rajone, pristatė projekto vadovas Dalius Žilinskas. Projekto esmė – kooperacija ir marketingo kūrimas maisto gamintojams.

Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ VPS administratorė Jūratė Vasiliauskienė pristatė pradedamą įgyvendinti teritorinio bendradarbiavimo projektą „Maistas, kurį galima valgyti“. Projekto partneriai: Šilutės, Kretingos, Plungės, Šilalės vietos veiklos grupės. Projekto tikslas – sukurti penkių partnerių neformalią partnerystės grupę, tampant bendra jungtimi tarp vietos augintojų, perdirbėjų ir vartotojų, skatinančia aukštesnės pridėtinės vertės ir geresnės kokybės produktų gaminimą ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių organizavimą kiekvieno projekto partnerio teritorijoje. Projekto metu bus sukurti visų partnerių teritorijų išteklių žemėlapiai, organizuojami mokymai maisto produktų gamintojams, konferencijos, tikslinės išvykos į Nacionalinės maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą ir Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratoriją bei kiti renginiai.

VVG „Pajūrio kraštas“ pirmininkė Raimonda Damulienė priminė, kad VVG „Pajūrio kraštas“ dar šiais metais skelbs kvietimą teikti vietos projektų paraiškas pagal vietos plėtros strategijos priemonės veiklos sritį „Parama žemės ūkio produktų perdirbimui ir rinkodarai“. Veiklos sritis skirta didinti smulkių žemės ūkio subjektų gyvybingumą ir konkurencingumą, užtikrinti inovacijų diegimą, skatinti maisto tiekimo grandinės organizavimą, įskaitant žemės ūkio produktų perdirbimą ir tiekimą rinkai, kartu skatinant partnerystę ir bendradarbiavimą.

Renginį vainikavo išvyka į Klaipėdos rajono amatų centrą Veiviržėnuose, kur vadovė Valė Krauleidienė ne tik išsamiai ir įdomiai papasakojo apie amatų centro bendradarbiavimą su amatininkais ir ūkininkais, bet ir pavaišino nuostabaus skonio natūraliais produktais iš vietinių smulkių ūkininkų bei pravedė ekskursiją amatų centre.

 

 

 

0 Komentarai įrašui SVEIKESNIS MAISTAS – GERESNIS GYVENIMAS yra išjungti 39 14 spalio, 2020 Naujienos spalio 14, 2020