Warning: max(): Array must contain at least one element in /home/pajuriok/domains/pajuriokrastas.lt/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7-mailchimp-extension/lib/tools.php on line 119
PAVASARINIAI MOKYMAI DARBUOTOJAMS IR AKTYVISTAMS « Pajūrio kraštas

PAVASARINIAI MOKYMAI DARBUOTOJAMS IR AKTYVISTAMS

/ 2018-03-22

Vasaris ir kovo pradžia buvo gausi mokymais ir informaciniais renginiais. Žemės ūkio ministerija suorganizavo seminarų ciklą, iš kurio kiekviena VVG gali pasirinkti aktualesnius seminarus. VVG „Pajūrio kraštas“ darbuotojai  jau dalyvavo trijuose seminaruose, kurie vyko Tauragėje ir Telšiuose. Temos: viešieji pirkimai, paramos projektų administravimas ir vertinimas, verslo planų rengimas ir vertinimas.

IMG_1368

Vasario 20 d., Tauragės rajone vykusiame seminare  virė diskusijos, kurios padėjo  įdomesniu kampu žvilgtelėti į projektus. Tai labai naudinga ne tik projektų rengėjams, bet ir tiems, kurie konsultuoja, administruoja vietos projektus. Seminaro metu ne tik  buvo aptartos administravimo aktualijos, bet ir pateikta įdomių verslo projektų pavyzdžių. Įdomu,  kad Lietuvoje jau veikia  fondas, kuris, remdamas verslą, kreipia dėmesį ne tik į patį projektą, bet ir į tai, „ko vertas“ pats  jį vykdantis žmogus. Dažnai ir vietos veiklos grupės neblogai pažįsta savo projektų vykdytojus, nes bendri mokymai, glaudus bendradarbiavimas išryškina gabiausius žmones, lyderius. Mūsų rajono bendruomenių aktyvistai labai patobulėjo per keletą bendros veiklos metų, todėl drąsiau imasi naujų projektinių iššūkių.

Detaliau aiškintis verslo planų vertinimo  subtilybių VVG darbuotojai vasario 22 d. buvo pakviesti į Telšius. Verslo projektai – aktuali tema  visoms VVG, todėl  kovo  13 d. vykome į Vilnių  aptarti sudėtingesnius klausimus . Nacionalinės mokėjimo agentūros rūmuose rinkosi VVG darbuotojai, Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai. Klausimų ir neaiškumų tikrai netrūksta, todėl prieita išvados, kad labai svarbu bendradarbiauti ir girdėti vieniems kitus.

Dabartinių vietos plėtros strategijų vieni iš pagrindinių iššūkių – bendruomeninis, socialinis verslas ir darbo vietų kūrimas. Tokius projektus lengviau bus įgyvendinti tiems, kurie jau įgyvendino verslias idėjas. Dabar tik džiaugtis galime, kad mokėme bendruomenes verslumo, kad raginome žmones ne „sienas dažyti“, o galvoti apie veiklas, kurios padėtų nors iš dalies išgyventi po projekto. Rengti verslo projektus pakviesime dar šiemet, todėl jau balandžio mėnesį bus organizuojami mokymai tiems, kurie jau brandina verslias idėjas.

Apie tai kaip skatinti vietos iniciatyvas, stiprinti kaimo vietovių teritorinį konkurencingumą ir kitomis aktualiomis temomis buvo kalbama seminare „LEADER metodo taikymas kaimo plėtros procese“,  kuris vyko kovo 14 d. Vėžaičiuose. Seminarą organizavo Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras, aktyviai jame dalyvavo ir VVG „Pajūrio kraštas“ atstovai.

IMG_1081  IMG_1083

 

IMG_1361   IMG_1377