Posted by

ĮVYKO MOKYMAI TEMA „TRUMPOSIOS MAISTO TIEKIMO GRANDINĖS ORGANIZAVIMAS IR KOOPERACIJA“

Vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas“ tęsdama ūkininkų ir perdirbėjų mokymus tema „Trumposios maisto tiekimo grandinės organizavimas ir kooperacija“ kovo 5 dieną vykdė išvažiuojamuosius mokymus Zarasų rajone. Mokymai vyko pagal VPS priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama žemės ūkio produktų perdirbimui ir rinkodarai“ ir VPS priemonės „Pelno nesiekiančių organizacijų verslumo ir partnerystės skatinimas“ veiklos sritį „Parama smulkių veiklos vykdytojų bendradarbiavimui organizuojant bendrus darbo procesus ir siekiant plėtoti į verslumą orientuotas veiklas“.

Mokymų dalyviams buvo pristatytas Lietuvos ūkininkų sąjungos Zarasų skyriaus LEADER metodu įgyvendinamas projektas „Trumpos maisto tiekimo grandinės produktų tiekimo centro įkūrimas“. Įkūrėjai patys pristatė projektą, pasidalino patirtimi, atsakinėjo į klausimus. Buvo aptariamos kūrimo ir vykdymo metu kilusios problemos ir jų sprendimo būdai.

Taip pat teko susipažinti su 2015 metais įsteigtu žemės ūkio kooperatyvu “Sartų lankų jautiena“. Mokymų dalyviai susipažino su kooperatyvo veikimo principais, iššūkiais bei perspektyvomis, ragavo kooperatyvo gaminamą produkciją.

Projekto „Roberto Amšiejaus greitas maistas“ vykdytojas pristatė savo veiklą – mobili maitinimo paslauga renginiuose. Šio projekto metu buvo sukurta darbo vieta jaunam žmogui, siekiant didinti jaunų žmonių užimtumą ir verslumą kaimo vietovėse. Buvo aptartas ir tokios paslaugos aktualumas.

Taip pat teko susipažinti su „Inovatorių slėnio“ vykdomais projektais, kurie yra orientuoti į socialinį verslą bei socialinių inovacijų plėtrą.

Šie ūkininkų ir perdirbėjų mokymai buvo informatyvūs ir produktyvūs, jų metu įgytos žinios bei užmegztos pažintys yra labai vertingos ir teiks didelę naudą kuriant kooperatyvus bei organizuojant trumpąją maisto tiekimo grandinę.

 

 

0 Komentarai įrašui ĮVYKO MOKYMAI TEMA „TRUMPOSIOS MAISTO TIEKIMO GRANDINĖS ORGANIZAVIMAS IR KOOPERACIJA“ yra išjungti 191 12 kovo, 2020 Naujienos kovo 12, 2020