PAGALIAU PADĖTAS TAŠKAS TEISMINIUOSE PROCESUOSE
Posted by

PAGALIAU PADĖTAS TAŠKAS TEISMINIUOSE PROCESUOSE

Vasario 28 d., Klaipėdos apygardos teismas  atmetė ieškovių Alinos Petkevičienės, Laimos Karbauskienės, Jolitos Lemežienės atstovo advokato Donato Lengvino apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. birželio 6 d. sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovų Alinos Petkevičienės, Laimos Karbauskienės, Jolitos Lemežienės ir Arūno Grikšo ieškinį atsakovei vietos veiklos grupei „Pajūrio kraštas“, tretieji asmenys UAB „Litimbera“, Šventvakarių bendruomenė, Lapių bendruomenės centras ir L. Karbauskienės statybos įmonė, dėl juridinio asmens sprendimo pripažinimo negaliojančiu.
Apgailestaujame, kad teisminiai procesai užtruko, kadangi jau nuo pat pradžių žinojome, kad apeliacinis skundas neatitinka teisinio pagrindo.
Net šešiolikai  mėnesių VVG įsitraukė į teisminius procesus, turėjo dirbti be pagrindinio valdymo organo – valdybos. Sustojo daugelio klausimų, kuriems reikėjo valdybos nutarimų, svarstymas.

Tiems, kurie nesigilino į galimas grėsmes, galėjo atrodyti, kad VVG sėkmingai veikia, kvietimai skelbiami, bet, iš tiesų, organizacija, neturėdama valdybos, rizikavo netekti visos paramos, nes nebeatitiko reikalavimų pačiai VVG.  Keletas VVG narių, kurie dėl paprastų organizacinių  ginčų sąmoningai įtraukė VVG į teismų procesą, iškeldami savo interesus ne tik virš organizacijos interesų, bet ir virš potencialių pareiškėjų interesų, puikiai žinojo galimas pasekmes ir tas jų nesustabdė.  Sudėtingoje situacijoje labai išryškėjo pačios VVG stiprybės – vieningumas, atsakingumas – juk neturint valdybos, klausimai buvo sprendžiami visuotiniuose susirinkimuose, kurių buvo net 5. Žmonės iš visos rajono, savo lėšomis privalėjo atvykti ir spęsti klausimus, kuriuos, paprastai, sprendžia tik valdyba.
Dar vienas pavojus, kuris ir dabar išlieka – tai nepasiekti veiklos pažangos, kuri „įkainuota“ net 20 proc. nuo paramos lėšų.  2020 metais bus vertinama VPS įgyvendinimo pažanga siekiant nustatyti, ar VPS įgyvendinama rezultatyviai, kad būtų skirta VPS paramos sutartimi rezervuota paramos VPS įgyvendinti dalis (20 proc.). Mūsų atveju – apie 500 000 eurų. Tarpinis VPS įgyvendinimo vertinimas – 2020 m. atliekama VPS įgyvendinimo rezultatų peržiūra ( tarpinio VPS įgyvendinimo pažangos vertinimo metu vertinami VPS įgyvendinimo rezultatai, pasiekti nuo VPS patvirtinimo iki 2019 m. gruodžio 31 d.)

Norime pasakyti didžiulį AČIŪ ir pasidžiaugti organizacijos narių vienybe bei prisiimta atsakomybe. Tik organizacijos narių dėka išlaikėme organizacijos  veiklą bei galėjome vykdyti savo įsipareigojimus.

0 Komentarai įrašui PAGALIAU PADĖTAS TAŠKAS TEISMINIUOSE PROCESUOSE yra išjungti 345 05 kovo, 2019 Naujienos kovo 5, 2019