Lapkričio 21 d., Vėžaičių konferencijų centre buvo organizuojami praktiniai mokymai importo ir eksporto temomis
Posted by

Lapkričio 21 d., Vėžaičių konferencijų centre buvo organizuojami praktiniai mokymai importo ir eksporto temomis

Lapkričio 21 d., Vėžaičių konferencijų centre buvo organizuojami praktiniai mokymai importo ir eksporto temomis. Mokymus vedė, 23 metų krovinio ekspedijavimo bei krovinių deklaravimo muitinėje patirtį turinti – Margarita Varnienė.

Tarp susirinkusiųjų buvo ne tik pradedantieji verslininkai, bet ir jau sėkmingai plėtojantys eksporto bei importo verslus. Nepaisant to, verslininkai pažymėjo, kad mokymai buvo itin profesionalūs, jautėsi didelė lektorės patirtis, kuria mielai dalinosi su susirinkusiais. Lukas, užsiimantis ekologiškų bananų eksportu bei importu buvo nustebęs gerąja prasme ir teigė: “kad tikrai nesitikėjau, kad šie mokymai bus tokie informatyvūs ir naudingi. Naujos žinios tikrai labai vertingos ir pritaikomos versle!”.

Mokymuose daugiausia dėmesio buvo skiriama duomenų valdymui bei krovinio judėjimui, nes kaip teigia lektorė, tik gebantis valdyti šiuos duomenis gali efektyviausiai išnaudoti visas galimybes bei išvengti klaidų, kurios ypač skaudžios verslui finansiškai. Dažna klaida – aklas pasitikėjimas kitais dalyviais, dalyvaujančiais krovinio judėjime, nes tik patys suvokdami procesą, žinome ko reikalauti ir iš tarpininkų. Taip pat tai labai aktuali žinia, kad nuo 2020 metų visa duomenų bazė pereina į skaitmeninę sistemą.

Džiaugiamės, turėdami kompetentingą ekspertą su kuriuo bus galima pasikonsultuoti  vietos projektų pareiškėjams. Ypatingai tai aktualu potencialiems VPS priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities   „Parama žemės ūkio produktų perdirbimui ir rinkodarai“ (kodas LEADER-19.2-4.2) pareiškėjams. 2019 m. VVG „Pajūrio kraštas“ numato skelbti kvietimą teikti vietos projektų paraiškas paramai gauti pagal šią veiklos sritį, kuri skirta didinti smulkių žemės ūkio subjektų gyvybingumą ir konkurencingumą, užtikrinti inovacijų diegimą, skatinti maisto tiekimo grandinės organizavimą, įskaitant žemės ūkio produktų perdirbimą ir tiekimą rinkai, kartu skatinant partnerystę ir bendradarbiavimą.

Visus, kuriems aktualūs importo ar eksporto klausimai, gali kreiptis į VVG „Pajūrio kraštas“.

0 Komentarai įrašui Lapkričio 21 d., Vėžaičių konferencijų centre buvo organizuojami praktiniai mokymai importo ir eksporto temomis yra išjungti 289 23 lapkričio, 2018 Naujienos lapkričio 23, 2018