Bendruomenių forume „Palanga InterComm-2018“ aptarta ką daro ir ką gali daryti bendruomenės
Posted by

Bendruomenių forume „Palanga InterComm-2018“ aptarta ką daro ir ką gali daryti bendruomenės

Spalio 12-13 d. į Palangą, bendruomenių forumą „Palanga InterComm-2018“ rinkosi Lietuvos kaimų ir miestų bendruomenių, vietos veiklos grupių atstovai, svečiai iš užsienio. Pirmąją forumo dieną pranešimą „Socialinis verslas – iššūkis ir galimybės“ skaitė Ūkio ministerijos agentūros „Versli Lietuva“ Verslo aplinkos gerinimo vadovas Vytautas Adomaitis. Socialinio verslo tema dabartiniu metu yra viena iš aktualiausių ne tik bendruomenėms, bet ir VVG, nes tiek bendruomeninio, tiek socialinio verslo projektų rengimas ir vykdymas – didelis iššūkis bet kokiai visuomeninei organizacijai. Pranešėjas akcentavo, kad, perkant socialines paslaugas iš bendruomenių, valstybės mastu tikimasi gauti geresnes paslaugas už prieinamą kainą. Pranešėjas akcentavo, kad turėtų keistis ir savivaldybių požiūris į savanorių veiklas. Ne paslaptis, kad dažnai savivaldybės nelaiko bendruomenių lygiaverčiais partneriais, nes jie dirba „už dyką“… Šiuo metu visuomenės poreikius atitinkančias paslaugas turi teikti savivaldybės, bet poreikiai nuolat kinta, todėl ir paslaugos turi būti dinamiškos. Žmonės turi turėti galią sprendimų priėmime. Socialinė ekonomika – ne savivaldybių kontroliuojamo sektoriaus teikiamos paslaugos. Labai svarbu paslaugų kokybė – poveikis, kuris turi būti matuojamas ne vien tik kaina. Bendruomenės turėtų ateiti su naujomis paslaugomis.

Aleksandro Stulginskio universiteto profesorė Vilma Atkočiūnienė savo pranešime „Vietos bendruomenės vaidmuo trumpoje maisto grandinėje“ palietė klausimus, kurie taip pat labai aktualūs vietos veiklos grupėms. Vietos veiklos grupės yra numačiusios finansuoti maisto grandinių kūrimo vietos projektus. Profesorė išsamiai paaiškino kokia būtų trumpųjų maisto grandinių kūrimo socialinė nauda.

Forume buvo pristatytas ir praėjusio finansavimo laikotarpio VVG „Pajūrio kraštas“ finansuotas Veiviržėnų bendruomenės projektas „Klaipėdos rajono amatų centro įkūrimas Veiviržėnuose“. Pranešimą skaičiusi Klaipėdos rajono amatų centro direktorė Valė Krauleidienė, išsamiai pristačiusi amatų centro veiklą, susilaukė didelio forumo dalyvių dėmesio.

Pirmąją forumo dieną pranešimą skaitė ir viešnia iš Rusijos. Kirovo srities socialinių klausimų tarybos pirmininkė Dr. Natalja Katajeva supažindino su bendruomenių veikla Kirovo mieste.

0 Komentarai įrašui Bendruomenių forume „Palanga InterComm-2018“ aptarta ką daro ir ką gali daryti bendruomenės yra išjungti 383 16 spalio, 2018 Naujienos spalio 16, 2018